Bezplatná ochutnávka z naší videotéky: Jak na nordic walking

Seznamte se prostřednictvím tří videí Ivy Vopičkové se správným vybavením a technikou nordic walkingu.

Moto:

"Nordic Walking mi dává svobodu, udržuje mě v dobré kondici, přináší nová přátelství a poznávání  nádherných přírodních míst."

Iva Vopičková
lektorka nordic walking


Nordic walking má mnoho výhod, kondičních a zdravotních přínosů. Je vhodný prakticky pro každého. Přesto, pokud trpíme nějakým onemocněním, měli bychom se poradit s lékařem a lektorem nordic walking. Nechte si odborně poradit, dlouhodobě se to vyplatí.

Věřím, že vám tato videa budou dobrou inspirací. Budete-li potřebovat poradit, budete-li  chtít chodit na skupinové turistické výlety nordic walking, napište nebo zvolejte na tyto kontakty:

E-mail: info@dumsalve.cz

Tel.: 725 518 775


TIP: Pro zobrazení videa na celou obrazovku stiskněte po spuštění videa klávesu [f].

Díl 1. - Nordic walking - vybavení

Nordic Walking je druhem sportu, který nevyžaduje mnoho vybavení, přesto je však důležité.

O vybavení. Jaké hole si vybrat, jaká by měla být výška holí a další informace se dozvíte v tomto videu.Díl 2. - Nordic walking - chodidlo

Tento díl je o správném stoji  ale především chodidlu.  Pozornost věnujeme došlapu, odrazu, linii kroků a péči o chodidlo.

V závěru videa  je několik cviků pro uvolnění a promasírování chodidla.  Inspiraci jsem ukázala jen  u jednoho chodidla ale vy nezapomeňte, že máme dvě.Díl 3. - Nordic walking - technika chůze

Tento díl  vám ukáže jednotlivé prvky, techniky z kterých se skládá  celek, tedy  chůze  nordic walking.

Ukážu nejčastější chyby, které jsou  u chůze s holemi.

Terén není jenom rovina, proto i pár informací jak chodit do kopce a z kopce.

A protože i nordic walking je fyzická aktivita, potřebujeme na začátku tréninku nebo vycházky se umět i  rozcvičit a na konci se nesmíme zapomenout protáhnout, tedy udělat strečink.


Zapojení svalů při nordic walking